סיפורי החצר
מסלולי טיולים
אירוח קבוצות
אירועים
מן העתונות
צור קשר
דף הבית
ENGLISH
אנו מזמינים אתכם לטייל עם עפר אבידב, נכדו של יאני אבידב,
דור שלישי בנהלל.
עפר, מורה דרך מוסמך, מדריך בעברית וגרמנית.
בואו להתוודע לפינות החמד בעמק יזרעאל, ולמעוניינים לצאת את גבולות העמק, טיולים מרהיבים בכל רחבי הארץ.
לפרטים והזמנות - עפר: 052-3347194
ofer@avidov.org.il

לפניכם מספר מסלולים מומלצים:
 
הסיור מפלרטט בין המציאות והדמיון שבסיפורי האהבה בעמק. יש ביניהן אהבות אמיתיות שפרחו וגעשו במציאות של אותם ימים, ויש הפורצות אלינו מבין דפי ספרים המספרים את סיפורי העמק. נשמע על אנשים בשר ודם, אשר נאבקו על קיומם במציאות החלוצית התובענית והתמודדו עם סערות הלב שלעיתים הסתיימו במוות. מאידך, נשמע כיצד דמויות ספרותיות דמיוניות הופכות ממשיות וכרוחות רפאים הן שבות ופוקדות אתרים בעמק. המטיילים מתוודעים לדפיהם המצהיבים של יומני הראשונים, למכתבים ושירים. נשמע את סיפורי הלב וסיפורי בניינו של העמק.
הבן של בתיהל'ה מנהלל - בעקבות ספרי מאיר שלו
סיפורי נהלל ועמק יזרעאל היוו השראה להתרחשויות ודמויות המופיעות בספריו של מאיר שלו: "רומן רוסי", "כימים אחדים", ו"פונטנלה". הסיור קושר בין הספרות והמציאות, מצביע על חלק מהמקורות מהם שאב שלו את רעיונותיו ומתרפק על תבנית נוף מולדתו של הסופר.
"מן הגורן ומן היקב" - סודות וניחוחות בגליל ובעמק
הסיור משלב טבע ונוף עם ביקור באתרים מרהיבים: נטייל בין במרבדי פריחה וגבעות אלונים עתיקים. נבקר ב"דרך התבלינים" שם נפגוש בחוויה חושנית, טעימה וססגונית. נשמע על מקומם של התבלינים בחיינו. סודות מימי המנדט – נבקר באתר "הסליק בנהלל" - נחקור את צפונותיו ונשמע סיפורי הרפתקאות וחלוציות. לקינוח, נבקר ביקב "טוליפ" ונתבסם מטעמיו וניחוחותיו.
כת "בני ההיכל" - בעקבות הטמפלרים מסע בין חיפה לעמק
הסיור עוקב אחר כת מעניינת התורמת לבניין הארץ, מוסיפה צבע וניחוחות אירופאים למציאות החלוצית הדלה של אותם ימים. נאזין לספורים מאחורי הקלעים - על גברות עשירות ואהבה. נקשור קטעים מספרו של מאיר שלו "פונטנלה" לאירועים ודמויות אמיתיים. נשמע מה עלה בגורלם של המתיישבים הגרמנים בארץ הקודש בצל מלחמת העולם השנייה והנאציזם באירופה.
קסמי נצרת
בנצרת שפע אתרים מרתקים, חלקם אף בלתי מוכרים. נבקר בסמטאות העיר, בשווקיה הצבעוניים, בכנסיות ובבתי אמנים. נאזין להיסטוריה מרתקת של שלוש הדתות המונותאיסטיות ועוד שפע אתרים מרהיבים. נטעם ממטעמי העיר ונקנח בקפה ובקלוואה.
פתחו של גן העדן - בקעת בית שאן והגלבוע
סיור המתאים לימות החורף או ימי אביב, רצוי בעונת פריחת אירוס הגלבוע המרהיב. הסיור משלב את סיפור ההתיישבות החלוצית מעין חרוד ועד בית שאן, משלב תצפיות מרהיבות, סיפורי חלוצים, שפע טבע ומים ואתרים בלתי מוכרים.
על יוצרים ומתיישבים - מפגשים בגליל התחתון
הסיור משלב הצצה אל הטבע, ההתיישבות היהודית, ומפגשים ייחודים עם בעלי מלאכה מלאומים ודתות שונות. תצפיות מדהימות אל מרחבי הארץ וטיול בתוך מרבדי פריחות חורפיות ואביביות.
דובדבנים למרגלות החרמון - מסע לצפון רמת הגולן
סיור המשלב היסטוריה ואקטואליה באתרי נוף ותצפיות צפון רמת הגולן - הגבולות, המים, מלחמת ששת הימים ויום הכיפורים, ההתיישבות היהודית ברמת הגולן, והשכנים הדרוזים. כל אלו על רקע נופיה הקסומים של הרמה, מטעי הדובדבנים ובוסתני פירות היער.
עם הפנים לים - מערבו של הגליל העליון
סיורנו משלב תצפית על הגליל ומרחביו, מפרץ חיפה והכרמל, הליכה רגלית בחיק הטבע וסיפורים היסטוריים: על התיישבות יהודית וחלוציות בגבול הצפון - העלייה לחניתה, סיפור נעדרי אכזיב , שיירת יחיעם ועוד ועוד. נבקר בנקרות המרהיבות של ראש הנקרה ואתרים מרשימים נוספים.
כובשים ונכבשים בקסמה של עכו העתיקה
עכו העתיקה ידעה ימי פריחה וימי שפל, שליטים עלו ונפלו,מותירים אחריהם מבנים ואתרים המנציחים תקופות סוערות. בסיור נחזור אל ימי הצלבנים והעות'מאנים, נשמע סיפורי מלחמה ושלום, נשוטט בסמטאות המרהיבות של העיר ובשווקים הססגונים. דרך אתריה המגוונים של עכו נחשוף פסיפס הסטורי מפואר ונקנח בארוחה מקומית דשנה.
אדם טבע ונוף במזרח הגליל העליון
סיור המשלב בין נופי הגליל ואנשיו. נפתח בתצפית על דרום לבנון, רמת הגולן והחרמון, נבקר ביקב גלילי ונטעם מעט מתעשיית היין בגליל, מעט מסיפורי העדה הדרוזית בגליל והקשר הייחודי שלה לצה"ל ולמדינה. כל אלו על רקע נופי הגליל ופינות חמד בטבע.
שליחים, קדושים וגברת ספרדייה אחת - מסע אל חופי הכנרת
המסע מתחיל בישו הנוצרי וסיפורי הברית החדשה, דרך ימי הביניים, המאה ה-19 ועד ימי הקמת המדינה. נבקר באתרים נוצריים סביב הכנרת, נתוודע לגברת ספרדייה אמיצה, ונקשיב לסיפורי דת ופוליטיקה.
מי המריבה
אגן היקוות הכינרת: סיור הסוקר את הסכסוך סביב עתודות המים בצפון הארץ: נשמע על מקורות המים ומקורות הסכסוך, הכנרת והמוביל הארצי.
חוויה רטובה
טיול מים: טיול לימי הקיץ החמים. נשלב היסטוריה ואקטואליה בנושא המים בעמק החולה. נטבול במימי מקורות הירדן ויובליו. ניתן לשלב שיט קיאקים.
נשמח להרכיב עבורכם את הסיור המתאים לכם, לפי בקשתכם, הזמן העומד לרשותכם ותחומי העניין הקרובים ללבכם.
הסליק בנהלל, משק אבידב, מושב נהלל, 052-3347194 (עפר) ofer@avidov.org.il